Your IP address could not be determined at this time.

ARIN XIV Attendees

Attendees
Attendee Name Attendee Organization
Akai, Masaru ISP
Akplogan, Adiel AFRINIC
Alexander, Dan Comcast Cable
Andersen, Paul (Advisory Council) EGATE NETWORKS INC
Anderson, Celeste USC/Los Nettos (LNET)
Armstrong, Tom Savvis Communications
Dan Ardelean ARIN
Arsenault, Charles Teleglobe
Awalt, Trevor Aliant
Azinger, Marla Electric Lightwave
Barger, Dave SBC Internet Services
Bargisen, Nina Hjorth TDC A/S
Barton, Doug ICANN
Benardi, Dave Telcove
Bengero, Mirella Sprint
Bicknell, Leo (Advisory Council) ARIN AC
Boyle, Michael The Westin Building
Bradner, Scott (Board) ARIN
Bueno, Anthony Utah Education Network
Bujno, Jim LDMI/Ideal Technology Solutions
Buschel, Alejandro Qwest Communications
Buschmann, Michael Internap Network Services
Byaruhanga, Ernest AFRINIC
Carey, George Broadview Networks
Chavez, Vince WholesaleBandwidth.com, Inc
Christell, Todd SpringNet
Cima, Andrea RIPE NCC
Clarke III, John L CERT/CC
Claussen, Kent Geetingsville Telephone Co
Crandall, Sean MegaPath Networks Inc.
Crocker, Steve Shinkuro, Inc
Curran, John (Board) ARIN
da Silva, Ron (Advisory Council) Time Warner Cable, Inc.
Darte, Bill (Advisory Council) CAIT - Washington University
Desterdick, Mark Verizon Communications, Inc.
deWindt, Bill Hampden-Sydney College
Deziel, Daniel Teleglobe Canada ULC
Diallo, Nene Intelsat
Diller, Dave Cogent
Do, Toan AOL
Dudek, Aaron Sprint
Dul, Andrew (Advisory Council) Connexion by Boeing
Eastgard, Tom Connexion By Boeing
Eastman, Bruce Adelphia Cable Communications
Echeberria, Raul LACNIC
Fagan, Ralph Aliant
Feldman, Steve CNET Networks
Filip, Ondrej NIX.CZ
Forster, Reggie XO Communications
Francis, Teri Verio
Francois, Michael Netifice Communications
Frederick, Heidi Sprint
Gallagher, Jeff Aliant
Garfinkel, Sarah MSN
George, Sanford (Advisory Council) Los Nettos
Gibbard, Steve Packet Clearing House
Gilbertson, David Merit
Gist, Chad Adelphia
Gleason, Teri Verio
Gregory, Robert Blue Ridge Concepts, Inc.
Groesbeck, Travis Utah Education Network
Guan, Xiong Cablevision Systems Corporation
Gucker, Charles Dynatech International
Gurney, Teresa AOL
Hain, Tony Cisco Systems
Han, Hwa-Jung MCI
Handley, Cathy National Telecommunications & Information Administration
Hannigan, Martin VeriSign
Harris, Susan Merit Network
Heidgerken, David Internap Network Services
Hines, Yvonne Energy Sciences Network (ESnet)
Howard, Lee (Board) Blackboard, Inc.
Hughes, Aaron YellowBrix
Hughes, Mike London Internet Exchange
Hulman, Patrick Cox Communications
Hyrka, Nick RIPE NCC
Jacobsen, Ole Cisco Systems
Jaeggli, Joel University of Oregon
Joffe, Rodney CenterGate Research Group
Jones, George The MITRE Corporation
Kalma, Paul Credit Suisse First Boston
Kawabata, Makoto Net One Systems Limited
Kessens, David Nokia
Khanna, Charlie NextWeb
Kimura, Taiji Japan Network Information Center
Kondo, Kuniaki Intec NetCore, Inc.
Kong, Chris AOL
Kosters, Mark(Advisory Council) Verisign
Krinos, Dimitri AT&T
Kruckenberg, Pete Utah Education Network
Kumari, Warren AOL
LaPerrière, Sylvie Teleglobe Canada ULC
Lee, Louis (ASO AC) Equinix, Inc.
Lehning, Ryan Smith & Metalitz LLP
Lewis, Edward NeuStar
Loevner, Mike Verizon Internet Services
Luke, Daniel Verio
Manning, Bill (Board) EP.NET
Massel, Gregory DataPro
May, Jeff ALLTEL Communications
McFadden, Mark (ASO AC) University of Wisconsin - Milwaukee
McKenzie, Alex Shaw Communications
Mefford, Chip avitecture
Metz, Craig Lore Internet Systems
Metzger, Joe ESnet/LBNL
Morrow, Chris MCI/UUnet
Muir, Ron XO Communications
Murakami, Takefumi Net One Systems Co., Ltd.
Narten, Thomas IBM
Newton, Valerie TelCove, Inc.
Okutani, Izumi JPNIC
Palmer, Judy SBC Internet Services
Pawlik, Axel RIPE NCC
Peterson, Alec (Advisory Council) ARIN Advisory Council
Petrovich, Heather Road Runner/ Time Warner Cable
Pounsett, Matt Canadian Internet Registration Authority
Qin, Chuan Intelsat
Reitzel, Andrea MCI
Rendek, Paul RIPE NCC
Rizzuto, John Broadview Networks
Roberts, Lea (Advisory Council) Stanford University
Rothschild, Adam Voxel
Russell, Jason Merit
Ryan, Stephen Manatt, Phelps & Phillips
Sayadian, Greg AOL
Schecter, Steven Net Access Corp.
Schmidt, Kevin Univ. of California, Santa Barbara
Seastrom, Robert (Advisory Council) ARIN AC
Settlemyre, Allie Microsoft
Shackelford, Scott Cox Communications
Shaw, Landon Network Group (NGIT Network & Telecommunications)
Shen, Allen Road Runner/Time Warner Cable
Skanks, Heather MCI/UUnet
Sloffer, Neal INdigital Telecom
Smith, Philip Cisco Systems
Sorensen, John netINS, Inc.
Steenbergen, Richard nLayer Communications, Inc.
Stewart, James Utah Education Network
Sweeting, John (Advisory Council) Teleglobe
Taraha, Mitsuho NTT
Taylor, Stacy (Advisory Council) Time Warner Telecom
Tran, Son APNIC
Tsurumaki, Satoru Softbank BB Corp
Twomey, Paul ICANN
Vegoda, Leo RIPE NCC
Velotta, Michael Lore Internet Systems
Vest, Tom Packet Clearing House
Vu, Kevin Qwest
Weaver, Matthew Merit
Webb, Nancy National Aeronautics & Space Admin - SAIC
Weiler, Samuel SPARTA
Werner, Linda Satellite Communication Systems, Inc.
White, Gerard Aliant
White, Ken NASA
Willis, John RadixNet
Wiltse, Glenn Merit Network Inc.
Wodelet, Dave Shaw Cablesystems
Woodcock, Bill (Board) Packet Clearing House
Woolf, Suzanne (Advisory Council) ISC
Woozeer, Nooriah AFRINIC
Yokoyama, Daisuke Solution Development
Yoshida, Tomoya NTT Communications
Yossef, Tamrat Cisco Systems
You, Yun XO Communications
Yule, Richard London Internet Exchange
Zaveri, Taher Juniper Networks
Zhang, Shu NICT, Japan
Zydel, Christopher Cablevision Systems Corporation
ARIN Staff
Name Title / Department
Anderson, Dawn Business
Bohlin, Einar Member Services
Byrne, Jason Member Services
Centanni, Erin Member Services
Christensen, Tim Engineering
Clements, Cathy Registration Services
Colosi, Therese Executive Assistant
Davis, Nate Director of Operations
Drews, Berwick Business
Eastman, Chad Registration Services
Guyot, Adam Engineering
Hamlin, Susan Member Services
Hennerbichler, Wolfgang Engineering
Huberman, David Registration Services
Jimmerson, Richard Director of External Relations
Kerlin, Judy HR and Administration
Kruse, Megan Member Services
Le, Lani Business
Lee, Mary K. HR and Administration
Listman, Ginny Engineering
Marraffa, Doreen Registration Services
McKnight, Tanya Business
Middleton, Stephen Registration Services
Murphy, Cathy Engineering
Nobile, Leslie Registration Services
O'Donnell, Matt Engineering
O'Neill, Michael Engineering
Plzak, Ray President and CEO
Rowe, Tammy Business
Rowley, Matt Engineering
Ryanczak, Matt Engineering
Stark, Ray Engineering
Stogsdill, Sean Registration Services
Stratton, Bob Business
Thielke, Abram Engineering
Thigpen, Pa'Trice Business
Worley, Jonathan Registration Services
Yan, Ming Engineering